Stefani Joanne Angelina Germanotta, művésznevén Lady Gaga

• New York, 1986. március 28.-án született

• Grammy-díjas amerikai énekesnő, dalszövegíró

• Olyan előadóknak írt számokat, mint Britney Spears illetve a Pussycat Dolls.

• Énekesi képességeit Akon amerikai R&B énekes fedezte fel, majd leszerződtette saját kiadójához, a Kon Live Distribution-höz.

• Lady Gagát olyan glam rock zenészek inspirálták, mint David Bowie és Freddie Mercury, illetve popzenei előadók, mint Madonna és Michael Jackson.

• Fülbemászó slágerei mellett szertelen öltözködési stílusával, videoklipjeivel és élő előadásaival vívta ki a közismertséget.

• Zenei előadóként számos sikert elért,

• és több mint tizenöt millió eladott albumot és ötvenegy millió kislemezt világszerte.

• A Forbes is A 100 legbefolyásosabb és legnagyobb hatású híresség egyikének nevezte.

Oldal: Lady Gaga élete