Michael Joseph Jackson
(1958. augusztus 29. – 2009. június 25.)

Amerikai énekes, táncos és üzletember volt. A Jackson-család hetedik gyermeke volt, 1964-ben csatlakozott bátyjai (Jackie Jackson, Tito Jackson, Jermaine Jackson, Marlon Jackson, Randy Jackson) együtteséhez a The Jackson 5-hoz. Apjuk, Joseph Jackson volt az együttes menedzsere. Michael 1971-ben szólókarrierbe kezdett és sikerei miatt megkapta "A Pop Királya" címet. 1982-es albuma, a Thriller rákerült a Minden idők legjobban eladott albumainak listájára és négy másik stúdióalbuma, az Off the Wall (1979), a Bad (1987), a Dangerous (1991) és a HIStory (1995) szintén a világ legjobban eladott nagylemezeinek listáján szerepel.

1980 elejére Jackson meghatározó alakja lett az amerikai popzenének és pop kultúrának. Ő volt az első afroamerikai szórakoztató művész, aki elérte, hogy az MTV-nél addig mellőzött fekete bőrű előadók klipjeit lejátsszák. A Billie Jean című dalhoz készített klip volt az áttörés, ezt követte a Beat It és a Thriller című dalok klipjei.

Oldal: Michael Jackson élete