Katy Perry
(perry fansite)
Teljes neve: Katheryn Elizabeth Hudson

• Katy 1984. október 25.-én született, kaliforniai Santa Barbarában.
  • a hivatalos MySpace-oldalán vált ismertté,
  • 2004-ben szerződött a The Matrix-hoz, aki korábban Avril Lavigne-nel, Britney Spears-szel és Liz Phairrel is együtt dolgozott.
  • 2009 augusztusában a 3OH!3 nevű banda Starstrukk című számában tűnt fel énekesként, 2009 decemberében pedig Timbalanddel énekelt együtt az If We Ever Meet Again-ben.

One of the Boys-ról: Az album több mint 5 millió példányban kelt el világszerte, és két Grammy jelölést is hozott az énekesnőnek, 2009-ben és 2010-ben.

Stílusa

Katy Perry stílusát 1940-es, 1950-es évek divatjának felújított darabjai jellemzik, retro hangulatú. A deréknadrágok, a nagy és feltűnő minták, az egyberészes fürdőruha, a mélyen dekoltált, pánt nélküli felsőrészek, a 'pörgősszoknyák', virágos hajdíszek, óriási napszemüvegek jellemzik öltözködését.

Oldal: Katy Perry élete