"Teljesneve": Justin Drew Bieber

Justin Bieber.jpg

• Született: 1994, március 1, Stratford, Ontario, Kanada

Justin életútja

Tizenkét évesen második helyezést ért el egy stratfordi tehetségkutatón. Autodidakta módon tanult meg gitározni, zongorázni, dobolni és trombitálni. 2007 végétől különböző videókat töltött fel a YouTube-ra.

Justin Timberlake és Usher versengett azért, hogy „felfedezhesse”, végül Usher szerződtette le az Island Recordshoz.

Justin első dala 2009. július 7-én jelent meg One Time néven. Ezt három kislemez követte: 2009. október 6-án a One Less Lonely Girl, 2009. október 26-án a Love Me, végül 2009. november 3-án a Favorite Girl. 2009. november 17-én megjelent a My World című album első, 2010. március 23-án pedig második része.

Taylor Swift 2009-es turnéján, a Fearless Touron is részt vett.

Oldal: Justin Bieber élete